Pages

Sunday, July 8, 2012

Books books books

Keďže čítanie kníh (a časopisov - hlavne veľa veľa veľa :-))) mám veľmi rada, budem sem písať aj o knihách, ktoré som prečítala a ktoré ma oslovili.

Nedávno som si v knižnici požičala knihu Sestra od Rosamund Lupton.O knižke si môžete prečítať toto:
Beatrice Hemmingovú vytrhne z pokojného, no nudného newyorského života zlá správa. Jej mladšia sestra, dvadsaťjedenročná Tess, jednoducho zmizla. Beatrice sadá na prvé lietadlo do Londýna, rozhodnutá sestru nájsť. Jej strach znásobuje aj fakt, že Tess je tehotná a do pôrodu má len niekoľko týždňov. V Londýne Beatrice zisťuje, že sestru našli mŕtvu, no odmieta prijať myšlienku, že spáchala samovraždu. Keď vidí, že polícia nekoná, sama sa púšťa do vyšetrovania prípadu. Podozrivých je niekoľko: Tessin ženatý milenec Emilio, jej psychiater, študent Simon, ktorý ňou bol doslova posadnutý, i lekár, u ktorého podstúpila génovú terapiu na liečbu cystickej fibrózy svojho nenarodeného dieťaťa. Ktorá indícia sa ukáže ako správna?

Môj názor:
Knižka urobila na mňa naozaj dojem. Je písaná zvláštnym štýlom, kde sa prelína súčasnosť hlavnej postavy so spomienkami na jej sestru. Podozrivých z vraždy je hneď niekoľko, vinníka neodhalíte hneď v úvode knihy, ako to väčšinou býva. Udrží vás to v napätí až do konca. A práve koniec bol pre mňa prekvapením...:-)
Dej bol miestami smutný, napriek tomu veľmi pútavý. Ako bonus je na záver v knižke uverejnený rozhovor s autorkou. A čo ma zaujalo najviac a zatiaľ som sa s tým v knihách nestretla, v závere bol zoznam otázok pre čitateľské kluby. Samotné otázky, ktoré tam boli napísané, ma prinútili rozmýsľať o knižke trošku inak. To bolo pre mňa naozaj veľké plus :-)

Takže suma sumarum, ak chcete zaujímavé čítanie, túto knihu odporúčam :-)

No comments:

Post a Comment

Dakujem za komentar :-)