Pages

Friday, August 17, 2012

Bloom: Finding Beauty in the Unexpected--A Memoir

Dnes by som vám rada predstavila knižku Bloom: Finding Beauty in the Unexpected. Knižku som dostala na svoje narodeniny od môjho manžela (ďakujem Peti :-). Je v angličtine, ale čítala sa rýchlo a aj angličtina sa mi zdala jednoduchá.

Ku knižke som sa dostala vďaka jednému z mojich najobľúbenejších blogov, cez blog Kelle Hampton. Viem, že som sa k nemu dostala cez odkaz na Birth story. Priznám sa, že už dlho ma nič tak nedostalo. Bol to jeden z najkrajších, najsmutnejších, ale zároveň najsilnejších príbehov narodenia dieťaťa, aké som kedy čítala alebo počula. Kelle Hampton, mama Nelly Cordelie, zistila až po narodení dcéry, že jej Nella má Downov syndróm. A práve knižka zachytáva okrem spomínaného narodenia Nelly, cestu vyrovnania sa s novou neočakávanou situáciou.

O knižke si môžete prečítať toto:

Miluj ma. Miluj ma. Nie som to, čo si očakávala, ale prosím ťa, miluj ma
Toto bol kľúčový moment môjho života. Bol to začiatok môjho príbehu.

Zvonku sa zdal život Kelle Hampton dokonalý: krásna dvojročná dcérka, milujúci manžel, skvelá kariéra fotografky a skvelí priatelia. Keď Kelle zistila, že je druhýkrát tehotná, ona aj jej manžel Brett boli nadšení. Tehotenstvo prebiehalo hladko a ultrazvuk ukazoval krásne zdravé a kopkajúce bábätko - dievčatko.
Keď však mala po narodení po prvýkrát dievčatko v náručí, hneď vedela, že niečo nie je v poriadku. Nella vyzerala inak ako jej staršia sestra Lainey, keď sa narodila. Zatiaľ čo sa pozerala na priateľov a rodinu ako oslavujú so šampanským narodenie, vystrašená Kelle si už bola istá, že Nella má Downov syndróm - jej strach neskôr potvrdili aj lekári. Postupne však boli strach a bolesť porážané radosťou, keď si uvedomila. že vo svojej dcére získala vlastne špeciálny a výnimočný dar.

Môj názor
Rovnako ako blog Kelle Hampton, aj knižka sa mi páčila. Boli tam vedľmi inšpirujúce a silné momenty. Ja som však pri čítaní knihy urobila najväčšiu chybu, keď som si na ešte neprečítanú knihu, prezrela hodnotenia čitateľov. A tak, ovplyvnená nimi som videla miestami, že kniha môže pôsobiť naivne, že sa tam isté názory neustále opakujú. Toto budú vnímať hlavne tí, ktorí blog a štýl Kelle nepoznajú. Na druhej strane je knižka inšpirujúca v jej prístupe k danej situácii, ktorá bola neočakávaná a v mnohom bolestná. Knižka je obohatená o fotky, ktoré sú naozaj úžasné a profesionálne.

suma sumarum knižku odporúčam, aj keď predtým by som vás asi nasmerovala na jej blog a keď sa vám zapáči, tak knižka sa vám bude len a len páčiť :-) (trošku divne napísane z mojej strany, ale tak snáď sa to dá pochopiť :-))))

No comments:

Post a Comment

Dakujem za komentar :-)