Pages

Tuesday, January 3, 2012

Handmade darčeky

Tento rok som prvýkrát dala ako darček pod stromček jedlo :-) (teda Ježiško dal :-) a prvýkrát som darček vyrobila a nekúpila.

Dlho som mala predstavu o tom, čo chcem dať, ale kým som sa k tomu dokopala a kým som mala priestor na jeho prípravu prebehlo veeeeľmi veľa času, takže poslednú časť som aj tak vyrábala 23.12 asi o 23.00 :--) a aj tak mi obdarovaná osoba neustále behala za chrbtom. Keďže môj muž má rád sladkosti, a čím viac cukru, tým lepšie, rozhodla som sa pre domácu Nutellu, arašidové maslo ( u nás ho voláme Pindakaas (až teraz som zistila, že sa píše s dvoma a:-), odkiaľ ho priniesla moja sestra prvýkrát) a karamel s pekanovými orechmi. Pri karamele som sa inšpirovala blogom Martinky tu. Akurát, že až pri jeho príprave som zistila, že niektoré ingrediencie nemám (hnedý cukor a ďatlový sirup - dala som na miesto nich biely cukor a sirup z agave), tak som musela improvizovať s domácimi zásobami (a asi prvýkrát moja improvizácia nedopadla katastrofálne :-)


Domáca Nutella

Čo budeme potrebovať
1,5 šálky lieskových orechov
1,5 šálky mlieka
3/4 šálky práškového mlieka
1PL medu
štipka soli
1 šálka horkej čokolády
1 šálka mliečnej čokolády

Postup:
Najprv privedieme do varu mlieko, práškové mlieko, med a soľ. Orechy si opečieme, aby sme ich jednoduchšie mohli ošúpať (videla som recepty, kde sa orechy nešúpali, ale ja by som sa asi bála horkosti). Dáme  si vo vodnom kúpeli rozpustit oba druhy čokolády. Nakoniec dáme mixovať orechy, ku ktorým pridáme čokoládu a mlieko.

Domáce arašidové maslo

Čo budeme potrebovať:
ošúpané arašidy :-)
trošku soli, prípadne medu

Postup (v tomto prípade veľmi zložitý :-)
do mixéra dáme arašidy a mixujeme do požadovaj konzistencie a podľa chuti môžeme pridať soľ alebo med. Arašidy pustia olej, takže nakoniec z toho bude krémová zmes. V niekorých receptoch pridávali aj olej)Nič zložité to nebolo a už teraz je väčšina zjedená :-)

4 comments:

 1. Krásné dárečky,jen se na ně srdce směje :-)

  ReplyDelete
 2. To musí být dobré a hlavně to krásně vypadá!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dakujem :-) ten karamel bol asi najlepsi :-)

   Delete

Dakujem za komentar :-)